X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
اعتباری از جنس مینو! - نجوا پرس

 


مرتبه
تاریخ : 1395/03/13

افرادی که حتی یکبار بصورت ساده از روی قانون اساسی کشور خود روخوانی نکرده اند!

   پس از برگزاری انتخابات مجلس و اعلام نظر شورای نگهبان درباره ی ابطال آرای منتخب سوم اصفهان متاسفانه موجی از انتقادات و هجمه های غیرقانونی علیه شورای نگهبان توسط برخی از مسؤلان به راه افتاد.
که متاسفانه نکته قابل توجهش اینجاست که آیا این افراد یکبار بصورت ساده از روی قانون اساسی کشور خود روخوانی نکرده اند؟
با یک روخوانی ساده متوجه میشویم که تفسیر اصل ۹۹ قانون اساسی وماده ۳ قانون انتخابات مجلس بیان می دارد که: نظارت شورای نگهبان؛ نظارت استصوابی عام و شامل تمام مراحل میباشد.
هرچند که با گذری به قبل بازهم متوجه میشویم که در گذشته نیز چنین ابطال هایی بوده مثلا ابطلال برای مشخص شدن بی اعتباری مدرک تحصیلی یک کاندیدا.
نکته دیگر اینکه همین افراد که بواسطه قوانین این کشور بر سرکار آمده اند چرا در مواقعی که قانون بر ضرر جناح آنهاست قانون را نمیپذیرند و این جمله حضرت آقا را فراموش می کنند که ” قانون فصل الخطاب است ”
درضمن تنها استدلال گروه مخالف این است که انتخابات تمام شده و تایید اعتبارنامه این منتخب از دست شورای نگهبان خارج شده و باید در مجلس رسیدگی شود که این گفته با نطارت استصوابی شورای نگهبان در تضاد است و آنطور که قانون بیان داشته منتخبی که از تایید هییت نظارت و شورای نگهبان بگذرد اعتبارنامه اش توسط وزارت کشور به مجلس برای بررسی فرستاده میشود که در این موضوع شورای نگهبان آرای این منتخب را تایید نکرده و وزارت کشور حق ارسال اعتبارنامه وی به مجلس را ندارد.
با یک بررسی ساده همانطور که متوجه شده ایم همه چیز با استناد به قانون مشخص و روشن است مگر برای آنانکه منفعت های جناحی و شخصی خود را بر همه چیز ترجیح میدهند.
هرچند که در این بحث بعد از ارجاع پرونده به شورای حل اختلافات قوا این شورا نیز رأی قانونی شورای نگهبان را تایید کرده و مهر تاییدی بر کار این شورا بوده و در پایان اگر همه ی ما و مسولان به جمله ی حضرت اقا توجه کنیم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود.

قانون فصل الخطاب است.
طبقه بندی:
ارسال توسط پایگاه تحلیلی و اطلاع رسانی نجوا پرس